page contents
 • https://www.facebook.com/atasehirtemizlik1?ref=aymt_homepage_panel
 • https://twitter.com/TEMIZDUNYAM

Temizlik Şirketi,temizlik şirketleri,İstanbul temizlik şirketleri,temizlik firması,Ev Temizliği,

İstanbul temizlik şirketi-Ataşehir Ev Temizliği

Bebek Bakıcısı

Bebek Bakıcısı


Mutlu ve güzel evliliğin en güzel meyvesi bebektir. Hemen hemen her ailemiz çocuklarının olmasını ve kalabalık aile olmak ister. Bebekler ve çocuklar evin neşe kaynağı, anne ve babaya hayat veren can suyu ya da evliliğin iksiri diyebiliriz. Daha doğmadan hayat koşulları, eğitimi, kişisel gelişimi büyüdüğünde ne meslek yapacağı benzeri birçok şey hayal edilir ve plan yapılır.

Hayatınıza ve evliliğinize anlam katan, Dünyalar tatlısı ve kıymetlisi bebeğinizle yeterince ilgilenemiyor musunuz? İlgilendiğinizi düşünseniz de daha iyi bir gelecek ve hayat sunabilmek adına endişeleriniz mi var? Ev hanımı olsanız da bebeğinizin sorumluluğunu paylaşacak tecrübeli, deneyimli, güvenilir ve nitelikleri bulunan dadıya ihtiyacınız mı var? Aile büyüklerinin yanında sevgi, şefkat, güven ve ilgiden yana hiçbir sorunu olmayacağını düşünseniz de hayal ve planlarınızda profesyonel bir bebek bakıcısı mı var? Her istek ve talebiniz karşısında Ataşehir Danışmanlık sizlere kusursuz ve üst düzey katkı sağlamak adına hizmetinizdeyiz.

0-3 yaş arası Bebek bakıcısı seçerken çok ama çok dikkat edilmelidir. Bebek bakıcı ile çocuk bakıcıarasında mutlaka fark vardır ve dikkat edilmelidir. Bebek bakımı 0-3 yaş arası en sancılı ve zor süreçtir. Bebek ve çocuklar tüm gelişimi süresinde ateşli vb hastalıkları geçirirler, fakat genellikle en yoğun ve zor dönem 0-3 yaş arasında oluşmaktadır. Bebek bakıcısı seçerken mutlaka daha önce bebek bakımı yapmış olmasına dikkat edilmelidir.

İyi bir bebek bakıcısındaki istenilen özellikler listelere sığmayacak kadar uzun bir liste oluşturabilir.

 Bebeğinizi güvenip teslim edeceğiniz bakıcı ya da dadının özellikleri;

 • Pozitif ve güler yüzlü gülümsemeyi sevmeli,
 • Sabırlı, kararlı ve istikrarlı olmayı bilen,
 • Bebek beslenmesi konusunda mutlaka bilgili olmalı,
 • Bebek gelişim evreleri ve sağlık problemleri ile bilgi ve deneyimli olmalı,
 • Kendisinin öz bakımına dikkat eden bakıcı adayı olmalı,
 • Bebeğin öz ve temel bakımı konusunda titiz, hassas olmalı,
 • Gece ve gündüz anneyi konpanse etmeli,
 • Mutlaka bakıcı adayının bebeğinizin bakımını aksatmasına sebep olacak fiziksel ve ruhsal bir problemi olmamalı,
 • Mutlaka okuma ve yazma bilmeli,
 • İnsanları ve yaşamayı seven,
 • Sürekli gözü saatte olmayan işini severek yapan,
 • Bebek psikolojisine dikkat eden ve katkı sağlayan adaylar tercih edilmelidir.

 

Tecrübeli ve Profesyonel bir bebek bakıcısı seçerken birçok anne ve baba için yaşanan sıkıntı ve sorunlar hemen hemen aynı şekilde tecrübe olmuştur. Bebeğinizin bakımı için mutlaka bakıcı adayında aradığınız özellikler ve istekleriniz olacaktır. Bunlar arasında çocuğunuzun öz bakımı (temizlik ve yemek), kişisel gelişim ve becerileri ( dil, oyun, spor, sosyal, vb.) aktiviteler gibi özelliklerini geliştirmesini sağlayacak bakıcı adayı seçmek çok kolay olmayacaktır.

Ülkemizde değişik özelliklere ve uyruklar sahip bebek bakıcı adayları mevcuttur. Bunlar arasında Türk, Filipinli, Türkmen, Özbek, Rus, Kırgız, Nepalli, Moldova, Gürcü, Faslı, Tacikistanlı, Azeri, Bulgar, Etiyopyalı, Nijeryalı, Afrikalı, Kazakistanlı, Kırgız, Romanyalı, Ukrayna gibi ülkelerin vatandaşları bakıcı, dadı, temizlikçi ve yardımcı olarak çalışmak için TÜRKİYE’ de yer almaktadır. Bazı ülkelerin vatandaşlarının dil, eğitim ve beceri özellikleri birbirinden farklıdır. Mutlaka Türk ya da Yabancı uyruklu çalışan adayınız mutlaka gerekli sağlık koşullarına uygun olmalıdır. Bebek bakıcısı adayınız mutlaka bulaşıcı, ruh sağlığı vb. işini aksatmayacak hastalığı olup olmadığı kontrol edilmelidir.


ATAŞEHİR DANIŞMANLIK & TEMİZLİK HİZMETLERİ